3 TIPY PRE NOVÝ ŠTÝL VAŠEJ SPÁLNE


História spálne aj samotná posteľ ponúkajú zaujímavý pohľad na vývoj spoločnosti v minulosti. Rovnako ako ľudia aj naše domovy (vrátane spální) sa neustále vyvíjajú. Kedysi dávno kočovní ľudia ležali na tráve alebo koži zvierat a dnes, spálňa moderného človeka odráža masívny pokrok v technológiách a pohodlí.

interiér

 

Moderná spálňa je však hlavne o súkromí rodiny a o odpočinku. Aby sme sa v nej cítili maximálne dobre, dôležitý je celkový koncept aj použité materiály. Naskytá sa teda otázka: ako spraviť zo spálne to pravé miesto na spanie.

 
Rustikálna spálňa

Rustikálny štýl dobýva svet! Takáto spálňa môže byť skutočne mnohostranná: s dotykom prírodných, vintage, shabby chic, elegantných, minimalistických, industriálnych ale aj ženských štýlov. Vzhľadom na použitý štýl prináša extrémnu pohodu a teplo dokonca aj v kombinácii s industriálnymi prvkami a minimalizmom.

 
Drevené trámy, podlahy, steny a strop – to je ideálna základňa, potom pridajte drevený nábytok, kožušinové koberce, parožie – toto všetko je charakteristické pre tento štýl. Do celkovej kompozície zahrňte zrenovované vintage doplnky ako zrkadlá, stolíky, police.

ložnice

 
Škandinávsky štýl

Spolu zo spoločnou kultúrou a príbuznými jazykmi zdieľajú škandinávske krajiny Nórsko, Švédsko, Fínsko a Dánsko rovnaký štýl v architektúre a bytovom dizajne. Majú spoločný ľahký, vzdušný, jednoduchý a čistý štýl, ktorý je populárny po celom svete, nielen na chladnom severe.

 

Jednou z prvých vecí, ktoré si všimnete je veľmi obmedzená paleta farieb. Prevláda biela s jemnými dotykmi všetkých odtieňov šedej, čiernej, bledomodrej a iných pastelových farieb. Jasné alebo silné farby sa používajú veľmi málo alebo vôbec. Dôležitým prvkom je minimalizmus.

 
Spálňa v „provensálskom“ štýle

Táto spálňa s nezameniteľným južanským temperamentom je v poslednej dobe veľmi obľúbená a radí sa medzi klasické štýly. „Provence“ štýl znamená romantiku i šarm.

spaní

 

Hlavnou dominantou sú kamenné steny a dlážky, drevené stropné trámy, a množstvo rafinovaných doplnkov vo forme krásnych kvetinových bytových textílií, vankúšov, prikrývok, záclon a kobercov, ktoré vám pomôžu vytvoriť tú správnu atmosféru. A samozrejme ako správny maliar nezabudnite na „posledné ťahy štetcom“ v celkovej kompozícii a to na vhodné lustre, svietidlá a svietniky. 

3 TIPY PRE NOVÝ ŠTÝL VAŠEJ SPÁLNE
3.8 (76.28%)43