Aby sa výlet nezmenil na nočnú moru

Predstavte si, že ste niekde na turistike v horách či v lese, alebo ste práve doskákali na pódiu veľkého letného festivalu, či ste sa rozhodli stanovať pri jazere. Zábavu ste si užili, no teraz nasleduje ďalšia, o niečo menej sympatická fáza- únava. Určite ste už i vy zažili ten pocit, kedy z pohodlia kresla v domove rozmýšľate, kam pôjdete a aká tam bude skvelá zábava. To sa z určitej časti naplní, ale na druhej strane sme sa nevyhli ani strate pohodlia a absencii bežných potrieb, čo niekedy viedlo skôr k hádkam či k podráždeným pocitom.

smajlík

Už menej počítame s bežnými problémami, ktorým sa nevyhneme. Po určitej dobe sa začneme cítiť vyčerpaní, no a v podmienkach na turistike, festivaloch, či pri jazere nemáme k dispozícii ten správny komfort, čo nejeden raz vedie k nepríjemným pocitom a zábavný výlet sa začína meniť na nočnú moru. Preto určite nie je na škodu, veci spojené s pohodlím premyslieť už vopred. V tomto smere môžeme siahnuť po riešení, ktoré je na letné dobrodružstvá doslova ako stvorené a sú ním nafukovacie vaky.

Tak opäť prosím využime svoju predstavivosť a predstavme si, ako sme v polovice túry, či niekoľko hodín na festivale a teraz máme k dispozícii nadmieru pohodlné a objemné nafukovacie kreslo, čo je zároveň i nafukovacou posteľou a ako sa do neho môžeme s čo najlepším pocitom zvaliť a na určitú dobu sa zrelaxovať, odpočinúť si. Vlastne ak sme na dovolenke, môžeme v ňom ležať nonstop, je to iba na nás. Takáto pomoc príde určite vhod a dopraje nám toľko hľadanú potrebu komfortu i v nepriaznivých podmienkach vzdialených nášmu domovu.

lazy bag

  • Pritom s nosnosťou takéhoto vaku nehrozí žiaden väčší problém, váži iba 1,2 kg a zbalenom stave má rozmery 35 x 20 x 18 cm.
  • Pri nafúknutí sa však zmení na pohodlnú záchranu s rozmermi 200 x 90 x 70 cm s nosnosťou až 200 kg z vysoko kvalitného materiálu ripstop nylon.