Zaregistrovali ste i vy reklamu na jeden z pracích prostriedkov, v ktorej sa hovorí o tom, že ženy dnes kupujú o XY percent oblečenia viac ako pred piatimi rokmi, no zároveň ho i v omnoho väčších množstvách vyhadzujú? Aj keď ide o reklamu, prostredníctvom ktorej nám chcú predať „super“ výrobok, nejaká pravda na tom predsa len asi bude. Z časti to môže byť spôsobené tým, že dnes kupujeme menej kvalitné oblečenie, ale taktiež našim nesprávnym či ľahostajným prístupom k nemu. Tiež som si takto zničila nie jeden obľúbený kúsok. Aj keď nepatrím k ľuďom, ktorí by oblečenie riešili ako najvážnejšiu vec v živote, priznám sa, že pri niektorých naozaj obľúbených veciach, mi bolo ľúto ich prerobiť na handry alebo darovať na charitu.
Preto som sa začala trošku zaujímať o to, ako a s čím veci prať, aby vydržali čo najdlhšie. Tu je zopár rád, aby ste to vedeli i vy.
- Tričká , ktoré majú na sebe akúkoľvek potlač perte vždy otočené naopak. Aj keď na štítku nájdete informáciu, že ich môžete prať napríklad na štyridsiatich stupňoch, vždy ich perte maximálne na tridsiatke.
- Tričká bez potlače https://www.tricko.top/ samozrejme pred praním obracať nemusíte. Všímajte si však vždy to, z akého materiálu sú vyrobené. V tomto smere moja dobrá rada znie, že všetko ľanové znesie maximálne tridsať stupňov Celzia. Bavlna síce môže ísť aj na štyridsiatku, no tridsiatka jej taktiež urobí lepšie. Syntetické materiály sú v tomto smere veľkou otázkou. Niektoré znesú pokojne i deväťdesiatku, iní zas ledva štyridsiatku.
- Teraz sa posuňme od teplôt pri praní k vhodným pracím prostriedkom. Či už periete oblečenie s potlačou alebo bez potlače, vždy je lepšie, ak budete používať pracie gély, ktoré sa vkladajú priamo do bubna práčky.
- Ak sa potrebujete zbaviť nepríjemných pachov, použite ocot, a to v pomerne dosť veľkom množstve. Naozaj sa nemusíte báť naliať do práčky aj tri – štyri decilitre. Navyše si vyčistíte aj svoju práčku.