Bezbolestná, prirodzená diéta

Ak sa spomenú pojmy diéta, zdravší životný štýl, fit, chudnutie, akosi intuitívne si predstavíme, že ide o ženské „problémy“ alebo ženské záležitosti, témy pre ženy,… ale veď priznajme si, že zhodiť pár kíl alebo začať zdravší životný štýl s ľahšie stráviteľnou stravou a pohybom by pomohlo aj nejednému chlapovi a najmä tým, ktorí sa priblížili k stavu vyššej nadváhy. Muž síce reprezentuje pohlavie, v ktorom sa očakáva určitá mohutnosť a sila, ale priznajme si, tukové zásoby nie sú znakom sily ani odolnosti a už vôbec nie, pokiaľ sa tieto zásoby hromadia aj v okolí srdca a ciev.

vejce

• Aká teda v tomto smere existuje cesta pre mužov? S akou diétou sa dokáže stotožniť taký priemerný muž ? Diéta pôsobí celkom prijateľne, efektívne a čo je dôležité, bez zbytočnej straty energie.
Upraviť jedálny lístok do podoby, aby sme zbytočné tuky nahrádzali skôr proteínmi. Vyhneme sa hladovke, strate vitamínov, ubúdaniu síl, naopak! Vyhneme sa väčšiemu príjmu tukov, ktoré nás robili lenivejšími a nahradíme ich kvalitnou stravou, ideálnou pre doplnenie síl a energie. To je predsa to, čo všetci chceme, no nie? Nehladovať, vládať, zbytočne nepriberať a nelenivieť. A samozrejme, takáto zmena sa nepreukáže iba na našej výkonnosti a celkovom lepšom cítení sa vo vlastnom tele, ale prejaví sa aj po vizuálnej stránke, viditeľne, vypočujeme si nejeden kompromis.

váha

A myslieť si, že v dnešnej dobe ženské pohlavie predstavuje len akési modelky s minimom práce,… to je obrovský sexistický nezmysel! Čo to nevidíme, koľko žien neustále pracuje a ťahá aj 12-stky? Veď ani nie sú pomaly doma a dnes to je jedno. Dnešný systém vidí iba výrobu a peniaze, ženy sú dnes takisto obrovskou pracovnou silou a súčasťou výrobnej sféry, ako aj odbornejších sfér, každopádne na ružiach dnes nemajú ustlaté a vyčerpanosť sa určite týka aj ich. Z toho vyplýva, že proteínová diéta sa môže v podstate takmer totožným štýlom dotýkať aj ženského pohlavia, nie je určená iba pre mužov.