Čas strávený na internete


►Internet alebo lepšie povedané online svet nám zmenil život . Nie len nám dospelým ale aj dnešnej mládeži. Dnešné “ moderné deti “ strávia na internete viac času ako dospelý človek. Možno deti nemajú toľko povinnosti , no za to ten čas strávený online sa dá využiť aj inak ako surfovaním . Len pri hraní hier , strávia vaše deti viac času ,  , ale aj samotné surfovanie po internete či návšteva sociálnej sieti zábere toľko času ako v škole.

 nakupování na internetu

►Počas školského roka deti strávia za počítačom , smartphonom , či tabletom približne 6 hodín a počas prázdnin aj pol dňa . Možno niektoré deti strávia menej času online , ale tieto čísla nevznikli náhodne. Podľa výskumu je to oveľa horšie. Veď si len zoberte že 62 percent detí četuje na sociálnych sieťach , no ďalšie štatistiky sú oveľa horšie. Poďme sa ale na to pozrieť.

 

►Internet môže slúžiť aj na prípravu do školy , až 85 % deti si vyhľadáva materiál , alebo zháňa úlohy do školy. Až 83 % deti hra online hry , 70 % sleduje sociálnu sieť YouTube a YouTuberov , 75 % deti do 13-tych rokov má profil na Facebooku , 26 percent detí má nezabezpečený profil na Facebooku , 12 % deti sa dostalo na nevhodné stránky omylom , 26 % deti sa stretáva z cudzími ľuďmi zo sociálnej siete , 6 % deti sa stretli z kyberšikanou , a 16 % deti sa stretli z porno obsahom .

 kontaky přes PC

Štatistiky hovoria jasne že veľa času strávených za počítačom , smartphonom alebo tabletom môže vašim deťom aj uškodiť. Ako som už písal môžu sa stretnúť z kyberšikanou , nevhodným správaním , či obsahom ktoré by deti ešte nemali vidieť. Tak ako aj psychicky tak a fyzicky môže prísť k ujme na zdraví. Napríklad poškodenie zraku , rúk , chrbta a podobne, alebo , ich môže niekto napadnúť ak sa stretávajú z niekým zo sociálnej siete. Najlepšia rada je ,ak budete svoje deti sledovať čo na počítači robia , prípadne uzamknúť stránky , na ktoré by nemali mať vôbec prístup , alebo ich pošlite von do parku alebo na ihrisko , trochu čerstvého vzduchu neuškodí.