Dámske zimné bundy, v ktorých vám bude príjemne teplo

Pred začiatkom ďalšieho ročného obdobia zvykneme robiť revíziu vo svojich šatníkoch. Letné oblečenie odkladáme na najvyššie poličky a vyťahujeme zimné kúsky, ktoré budeme potrebovať počas nasledujúcich chladných dní. Počas zimného obdobia je dôležité vrstvenie, teda obliekame sa do viacerých tenkých vrstiev, ktoré môžeme v prípade potreby vyzliekať. Zimné oblečenie z minulej sezóny dôkladne skontrolujeme, či nejaví známky opotrebenia, alebo poškodenia. Takéto kúsky zo šatníka jednoducho vyradíme, nech nám zbytočne nezaberajú miesto. To isté platí pri vrchnom oblečení ako sú dámske zimné bundy, alebo kabáty.

zimní bundy

Na aký účel sa hodia zimné bundy

Dámske zimné bundy majú samozrejme široké využitie. V závislosti od štýlu, strihu, a použitého materiálu ich môžeme obliekať úplne všade. Do práce, do kina, na športovanie, alebo len prechádzku. Pri výbere sa zameriame v prvom rade na kvalitu a na to, aby nám perfektne sadla veľkosť. V precízne vypracovanej dámskej zimnej bunde sa budeme cítiť príjemne a sebaisto. Farbu bundy nemusíme vyberať podľa aktuálnych módnych trendov. Farbu vyberáme takú, ktorú vieme dobre kombinovať s ostatným oblečením a zároveň sa s ňou musíme stotožňovať my samé. Niektoré dámy sa dobre cítia vo vyzývavej červenej, iné v klasickej čiernej, ďalšie zase nedajú dopustiť na modrú, alebo romantickú ružovú. Vo fantázii sa medze nekladú, dovolené je skutočne všetko. Dámske zimné bundy sú rôzne zostrihané, rovné, alebo zúžené v páse. Hitom tejto sezóny je bunda v oversize strihu, pričom dĺžka bundy je po bedrá.

kožich

Materiály používané na výrobu dámskych zimných búnd a ich údržba

Na výrobu dámskych zimných búnd sa najčastejšie používa polyester, alebo bavlna. Výplň zimných búnd je zvyčajne tvorená zo syntetických, alebo polyesterových vlákien. Sú to ľahké a mäkké vlákna, ktoré však majú dobrú hrejivosť a držia teplo. Je možné prať ich v práčke, samozrejme v špeciálnych pracích prostriedkoch. Dôležité je čítať pokyny na údržbu, ktoré sú uvedené na vnútornej strane bundy. Páperové zimné bundy, ktoré sú mimoriadne teplé sa v žiadnom prípade nesmú prať v práčke. Čistia sa chemicky, preto je nutné zaniesť ich do čistiarne.
Na stránke www.glashgirl.sk si dámy rôznych konfekčných veľkostí určite vyberú zo širokej ponuky dámsky zimných búnd.