Dopravné nehody na Slovensku

Každé ráno cestou do práce počujem v rádií že sa stala dopravná nehoda. Nie je to príjemné vidieť a ani počuť. Stáva sa to každý deň, a nikto stým nič nerobí. Nečíta sa to ľahko ale raz to museli prísť. Pred každou cestou by sme si mali uvedomiť, že to môže byť vaše posledné cestovanie. Nechcem nikoho strašiť ale na vine sú dva faktory ktorý ovplyvňujú dopravné nehody. Môže to byť ľudsky faktor alebo prírodný.

fiat

· Ľudský faktor

Ani si neuvedomíte a auto páli priamo do vás, môže sa vyrútiť do vás nákladné auto či dodávka. Môže sa stať naozaj všetko. Vždy musíte dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Rešpektovať značky, príkazy, a hlavne predvídať situáciu a hlavne dodržiavať odstup od vozidiel najmenej meter aby ste vedeli brzdiť pripadne sa vyhnúť zrážke. Niekedy sa dopravnej nehode nevyhnete. Jednoducho stačí sekunda, a ľudský život je v ohrození.

· Prírodný faktor

Stane sa že aj príroda môže zaviniť dopravnú nehodu. Môže spadnúť strom,skala, či natrafíte na divú zver alebo iný prírodný ukáž čo môže ohroziť cestnú komunikáciu. Práve aj v takejto situácii je dobre ak jazdíte pomalšie a opatrnejšie v takýchto terénoch. A pravé teraz je sa to môže stať veľmi ľahko.

stopka

· Záver
Pri všetkých situáciách sa naozaj vyžadujú rešpektovať dopravné značenia, paragrafy a príkazy dopravnej premávky. Nikdy si nesadajme za volant pod plynom alkoholu alebo iných omamných látok. Ak máte v sebe alkohol požiadajte najbližšieho človeka aby zobral riadenie za vás. Ak si naozaj vážite život naozaj si uvedomte či stojí za to si sadnúť za volant pod vplyvom alebo či stojí za to porušovať pravidlá cestnej premávky. Nerobte zo seba machra a rešpektujte všetko čo nám zákon prikazuje. Majte na pamäti že ľudský život je len jeden a nedá sa ničím nahradiť, preto ak si ho vážite neriskujte.