Dosiahnutie energetickej rovnováhy vďaka bylinkám

Vynechajte sladké, kávu alebo energetický nápoj, pretože z dlhodobého hľadiska vás energie skôr zbavia, ako ju podporia. Adaptogénne bylinky www.belince.sk/prirodne-bylinky—energy/ vám poskytnú trvalú energiu a vitalitu a zároveň umožnia vašej mysli slobodne, pokojne a bez nadmernej stimulácie premýšľať.

schisandra

Čo sú adaptogénne byliny?

Adaptogénne bylinky preukázali nešpecifické zlepšenie schopnosti tela odolávať stresu, čím sa zvyšuje celková rezistencia voči fyzikálnym, chemickým a biologickým spúšťačom stresu. Adaptogénne bylinky sú rastliny s vlastnosťami, ktoré normalizujú telo.

Bylinné vzorce nachádzajúce sa v tradičnej čínskej medicíne a ajurvédskej medicíne obnovujú zdravú odpoveď na stres. Tu je zoznam tých najlepších bylín.

1.ZELENÝ ČAJ
Namiesto siahnutia po kole, skúste radšej šálku zeleného čaju. U tých, ktorí pijú zelený čaj bolo zaznamenané zvýšenie aktivácie dorsolaterálnej prefrontálnej kôry v oblasti mozgu spojenej s pracovnou pamäťou, ktorú človek potrebuje a využíva na riešenie problémov a sústredenie sa.

2.RHODIOLA
Rhodiola rosea (Golden Root, Roseroot, Aarons Rod) je účinná na zlepšenie nálady a zmiernenie depresie. Jej účinky sú viditeľné ako zmeny v hladinách serotonínu a dopamínu.

3.MACA
Maca (Lepidium meyenii) je ročná rastlina pôvodom z Peru a Bolívie. Je veľmi účinná na znižovanie únavy, zvýšenie energie a vytrvalosti. Maca má schopnosť zvýšiť libido a zlepšiť kvalitu spermií. Jeho priaznivé účinky na náladu môžu znížiť úzkosť a zlepšiť sexuálnu túžbu. Môže dokonca zmierniť sexuálnu dysfunkciu vyvolanú liekmi.

4.ASHWAGANDHA
Ashwangandha (Withania somnifera) je jednou z najvýznamnejších obnovovacích bylín v ajurvédskej medicíne. Je známe, že pomáha stabilizovať náladu a podporovať optimálnu fyzickú a emocionálnu pohodu. Je tiež známe, že zlepšuje pamäť, sústredenosť a vytrvalosť. Predpokladá sa, že znižuje účinky stresu na telo.

zelený čaj

5.SCHISANDRA
Schisandra (Schisandra chinensis) je listnatý drevitý vinič pôvodom zo severnej Číny a ruského Ďalekého východu. Jeho plody sa používajú v tradičnej čínskej medicíne, kde sa Schisandra považuje za jednu z 50 základných bylín. Najčastejšie sa používa v sušenej forme na výrobu čaju. Liečivo sa používa ako tonikový a obnovovací adaptogén s pozoruhodnými klinicky zdokumentovanými ochrannými účinkami na pečeň. Podporuje imunitný systém, zmierňuje úzkosť, zvyšuje energiu a môže zlepšiť duševnú čistotu.