Má životný štýl vplyv na našu myseľ a zdravie?

Položím vám otázku. Poznáte sa dobre? Viete o sebe všetko, čo robíte zle a čo správne? Napíšte si zoznam, alebo si začnite písať denník, čo ste počas dňa všetko spravili, kde ste boli, a čo ste mali na raňajky, obed a večeru. Po pár dňoch si sami všimnete, aký je váš životný štýl a čo by ste mali čo najskôr zmeniť.

snídaně

1. Aj myšlienky majú svoju silu
Nenechajte sa riadiť svojím strachom, a hlavne negatívnymi myšlienkami. Viem, číta sa to ľahko, a ťažšie plní. Hlavne si napíšte svoje ciele v tom, aký v živote naozaj chcete byť. A hlavne to majte vždy na očiach. Buď si to nalepte na chladničku, nočný stolík, pri pracovný stôl alebo si to dajte na tapetu mobilu či počítača. Na výber máte aj množstvo kníh o pozitívnom myslení, je len na vás ktorá vám padne do oka.

2. Zdravé a chutné jedlo
Asi každý z nás spraví pred spaním hriech, a neovládne svoju chuť na niečo sladké. Raz sa čas to predsa nezaškodí, no nadmerné množstvo cukru a tukov naozaj škodí na naše zdravie. Čo tak si stanoviť ciele aj na nový lepší jedálniček? Stačí naozaj málo, a to pridať viac vitamínov do nášho dňa. Keď začnete konzumovať viac farebnej stravy, zvyknete si na ňu, to mi verte. Na internete je kopu chutných receptov na prípravu zeleniny. Varenie niekedy ani netrvá tak dlho ako si predstavujeme, a môže byť zároveň aj zábavou keď si pustíme obľúbenú hudbu.
Nezabudnite sa stravovať počas dňa tak, aby sa vám nestrácala energia. Začnite deň so sladkými raňajkami, ako napríklad s cereáliami s medom a ovocím.

joga

3. Pohyb ako základ dňa
Pohyb sa nám začne od toho času, keď sa postavíme z postele. Príprava do školy a práce, cesta tam a späť je zaručená. Zaslúžený oddych nemôže chýbať, ale zas s ním nepreháňajte. Keď načerpáte dostatok energie, šup do prírody. Či je vonku akurát pod nulou, alebo nad nulou prechádzka nám nezaškodí. Práve naopak prospeje nášmu organizmu. Vyberte si šport ktorý vám bude vyhovovať časovo, ale aj po fyzickej či duševnej stránke.
Jednoznačneby sme mali vynechať fajčenie, nadmerného alkoholu a konzumáciu nezdravej stravy.

spánek

Najdôležitejší je pitný režim, dostatok tekutín (minimálne 2l za deň) v podobe čistej vody a bylinkových čajov, je to najlepšie čo telu môžeme poskytnúť.

Na záver spomeniem dostatočný spánok, ktorý často podceňujeme, čo je veľká chyba.