Najmodernejšie technológie: mobilné telefóny so skladacím displejom

Dnešné telefóny Android podporujú funkciu screen continuity – kontinuita obrazovky. Po otočení telefónu zo zvislej do vodorovnej polohy sa mení usporiadanie obrazovky.

mobil

Po roztvorení nového skladacieho mobilu sa pridávajú rozšírené možnosti do starého systému; aplikácia sa roztiahne na väčšiu obrazovku. Riaditeľ produktového manažmentu Google, Sagara Kamdara uviedol že skúmajú veľa rôznych spôsobov, ako zabezpečovať bezproblémové používateľské skúsenosťi na skladací ch tzv. “Foldable” zariadeniach.

Tieto mobilné zariadenia sa dajú používať ako telefón v poskladanom stave, následne po otvorení sa premení na skoro 8 palcový tablet.
Otvorený Tablet poskytne 7.3 palcový displej s pomerom obrazovky 4.2:3, a s rozlíšením 2152 x 1356 pixelov. Hustota displeja bude 420 ppi.

počítač

Nová technológia umožňuje spustiť až 3 aplikácií naraz, ktoré sa zobrazia na 3 displejoch. Alebo keď pozeráme video na YouTube, roztvoríme displej a môžeme pozerať ďalej ako na tablete.

Šetrenie energie je tiež vyriešené: pokiaľ je telefón zavretý, zapnutý je len horný displej; ostatné sa vypnú.
Ak pozeráme otvorený tablet, horná obrazovka sa vypne, a pracujú len 2 otvorené. Funguje to automaticky a bez problémov, totiž vyvíjala to spoločnosť Google.

Zostávajú však otázne, či vytvoria predvolenú domovskú obrazovku, či musia výrobcovia telefónov podpísať ďalšie licencie na platformách Android.

Spoločnosť Samsung spolupracuje s Androidom, aby plánovaný predaj v roku 2019 bolo čím skôr uskutočnený. Už majú aj cenovú predstavu a pomenovali zatiaľ na Galaxy X alebo Galaxy F. Nový operačný systém Android by sa mal volať Android Q. Mobilný telefón so skladacím displejom bude stáť zatiaľ 1.770 dolárov, pretože vývoj telefónu má stať celkovo 2 milióny dolárov.

notebook

Nový operačný systém Android Q bude podporovať aj telefóny s duálnym displejom, ako aj skladacie obrazovky.

Plány spoločnosti Samsung a Android zdieľajú Apple či Huawei.

Mnohí ďalší výrobcovia chcú tiež stihnúť:

Motorola RAZR T3
Spoločnosť Lenovo pracuje na tom, aby čím skôr spustil predaj Sklápacie telefóny.

LG
Nečakané patenty a koncepty z dvoch displejov uvádzal spoločnosť už v januári 2018 a je lídrom flexibilných displejov.

Apple Sklápací iPhone
Aši najväčší hráč v spolupráci so Samsung, a sú najbližšie k cieľom.

Huawei
Skôr uvádza sklápací telefón, ktorý funguje na princípe knihy. Dva displeje ktoré sa otvorením spoja, a zobrazia obraz vo veľkosti tabletu.