Nevyhnutnosti do prvého bytu

Zariadiť si byt tak, aby vyzeral vkusne, no aby vás nevyšiel zbytočné množstvo peňazí je skutočne ťažké, hlavne vtedy, keď ste sa práve rozhodli, že je najvyšší čas opustiť rodné hniezdo. Ak sa práve zamýšľate nad tým, čo vlastne budete vo svojom bunkri potrebovať, nebudeme vám klamať, je toho naozaj veľmi veľa. No sú samozrejme aj veci, ktoré oželiete. Aj keď si možno myslíte, že bez nich nebudete vedieť žiť.
pohovka a křeslo
Z každého po dva kusy
Príbor, hrnčeky, poháre, taniere (hlboké aj plytké), misky, všetko sa snažte mať po dvoch. Ak tieto veci kupujete a neberiete ich z domu, za začiatok vám úplne postačí dvojica zo všetkého. Určite to nie je na návštevu rodiny alebo na veľkú párty, no kým si všetko pozháňate za rozumnú cenu, úplne vám postačí takéto množstvo. Zaobstarajte si nejaký stôl a stoličky, najlepšie také, ktoré budete môcť dať neskôr na balkón alebo ich využiť inak. Ako provizórne riešenie je to naozaj dobré.

Nafukovačka
Posteľ je veľmi drahá záležitosť, ale predsa len potrebujete niekde spať. No pár nocí sa určite vyspíte aj na nafukovačke. Teraz majú v ponuke naozaj rôzne farby aj veľkosti a nemusíte na ňu minúť veľké množstvo peňazí.

Kúpeľňa
To je niečo, čo by malo byť za každú cenu v najlepšom poriadku, nech sa nasťahujete kdekoľvek. Najviac mikróbov a baktérií sa nachádza práve v kúpeľni, takže si dajte naozaj záležať, aby bola v čo najlepšom stave. Ak má byť niečo perfektné hneď od začiatku, tak je to práve kúpeľňa.
zařízený byt
Čo nepotrebujete?
Pri prechádzaní obchodov s nábytkom alebo s doplnkami do domácnosti vás bude lákať kúpiť všeličo. Nedajte sa strhnúť zbytočnosťami a šetrite peniaze, hlavne vtedy, keď sa chystáte do prerábok. Určite nemíňajte peniaze na drahé koberce a techniku, keď ešte nemáte vyriešenú kuchyňu. Peniaze investujte radšej do lacnejších vecí, ktoré vyzerajú dobre, ale neukradnú vám z peňaženky všetky úspory. Je jasné, že sa tešíte na to, ako si budete váš domov zariaďovať, no myslite rozumne. Určite sa to oplatí.