Pečenie s deťmi je zábava

Najkrajším časom aký môžete so svojimi deťmi stráviť, je zapájanie ich do domácich aktivít. Jednou z toho je pečenie koláčov alebo iných maškŕt. Všetko čo budete potrebovať na prípravu je čas, zábava a ingrediencie na recept, ktorý ste si vybrali.

Mnoho z detí si myslí, že veci, ktoré majú sú asi len tak. Ale je dôležité ich naučiť, že aj za pečením obyčajného koláča je určitá drina a čas.
děti s těstem

Príprava je dôležitá

Za začiatku každého pečenia sa uistite, že máte okolo seba priestor. Skúste si spraviť poriadok. Umyte riad po chutnom obede a odložte ho na miesto. Tak sa vyhnete stresu, ktorý môže nastať ak neviete kam máte čo dať pri pečení.

Ak máte pocit, že už máte dostatok miesta na prípravu koláča, zavolajte deti a zapojte ich aj do prípravy ingrediencií. Povedzte im,čo majú kde hľadať. Pripravte si potrebné misky na zmiešavane surovín, prípadne si pripravte mixér alebo kuchynský robot. Uviažte si zásteru a môžete začať.
tvořítko na pečení

Rozdeľte si úlohy

Úlohy pri pečení si rozdeľte na niekoľko častí a to, čo budete vykonávať vy a čo budú vykonávať deti. Je dôležité aby si deti, hoci aj pri pečení, pripadali jedinečne, aby mali pocit, že to čo budú vykonávať je tak dôležité ako to čo vykonávate vy.

Deti napríklad môžete zapojiť do rozbíjania vajíčok, prisypávania múky, cukru a iných sypkých ingrediencií. Dokonca ich môžete nechať aj mixovať cesto alebo krém, ale pri tejto činnosti dávajte dobrý pozor, aby sa nič vážne nestalo. Záleží aj na tom, koľkoročné deti zapojíte do prípravy koláča. No stále dávajte dobrý pozor. Na niektoré úkony veľmi dôležitá vaša sústredenosť.

Vašou dôležitou úlohou, ktorú by ste nemali zveriť deťom je dávanie plechu do trúby a jeho následného vyberanie po upečení koláča. Môže to zniesť ako samozrejmosť, ale veľa úrazov sa stáva práve pri činnostiach, kde rodičia neodhadnú schopnosti svojich detí.

Po upečení koláča zapojte deti aj do upratovania neporiadku, ktorý nastal pri príprave.