Spaľujúce aróma vás dostane znova do formy!

Pozná ju snáď každý, väčšinou si vybavíme škoricovú vôňu, keď sa povie krupičná kaša alebo napríklad u palaciniek. Vie totiž dodať jedlu šmrnc, ktorý je veľmi osobitý a stále moderný. Veľa z nás si ju spája aj s vôňou Vianoc, pre ktoré je toľko typická. Trebárs jablko a škorica, sa k sebe hodia ako muž a žena. Málokto však vie, že funguje aj ako dobrý spalovac tukov.

koření

Odkiaľ k nám vlastne pricestovala?

Pochádza z kôry stále zeleného stromu, ktorá sa zberá za účelom výroby korenín.Avšak výborne sa hodí aj do bylinkových čajov. Má veľa zaujímavých účinkov na naše zdravie. V ideálnom prípade by sa dokonca mala používať každý deň. Pomáha pri poruchách trávenia, pri bakteriálnych infekciách a normalizuje krvný tlak. Ďalšia prídavnou hodnotou je vplyv na zníženie vašej hmotnosti.
Na trhu nájdete hneď niekoľko jej druhov. Najznámejší je tmavo hnedá a žltohnedá odroda, obe pochádzajú z rôznych rastlín. Napríklad Cassia sa používa do zmesi kary korenia.

Ako by sme ju mali uchovávať?

To je veľmi dôležité pre zachovanie jej vône a typickej chuti. Zvitky vložte do sklenenej nádoby, ktorá sa dá uzavrieť. Nechajte ich pri izbovej teplote. Mletú škoricu presypte napríklad do pohára alebo pevne uzatvorte vrecko.

břicho

Chudneme so škoricou

Toto korenie predovšetkým očisťuje črevá od parazitov a nebezpečných mikroorganizmov. Vďaka tomu sa vo vašom tele budú lepšie vstrebávať živiny a jedlo tak dokonale strávite. Pritom sa zároveň zbavíte všetkých nebezpečných škodlivých látok. Pôsobí ako metabolická vzpruha, ktorá aktivuje vašu energiu k telesnej aktivite.Účinkom škorice telo lepšie spaľuje glukózu, takže nebude vytvárať žiadnu zásobu nechceného tuku. Pri cvičení rýchlejšie štiepi tuky, takže už pred vami nebudú mať tak veľkú šancu vyhrať. Navyše ako účinný antioxidant pôsobí proti voľným radikálom.

Náš horúci tip na záver:Každé ráno vypite pol hodiny pred raňajkami na lačný žalúdok šálku so škoricou. Alebo skúste výživové prostriedky s jej obsahom.