Vône, pri ktorých sa vám bude lepšie dýchať

V tomto ročnom období je tendenciou, že vonku prší častejšie a aj do vášho domu či bytu prídete neraz v premočenom oblečení. Táto vlhkosť môže spôsobiť zatuchnutý smrad, ktorý sa vám dokáže dostať do všetkých kútov v byte.
Aby ste sa pred týmto smradom bránili nielen vďaka chemickým vytvoreným osviežovačom, pripravte si doma svoj vlastný, prírodný. Tie chemicky upravované môžu uškodiť vám, aj celej vašej rodine. A načo plytvať peniazmi, keď na prípravu vlastného osviežovača môžete použiť produkty čo máte doma.
růže ze suchých listů
Kvety
Sú účinné z hľadiska, že dobre absorbuje formaldehyd, ktorý sa náchádza v rôznych veciach v byte. Napríklad vo farbe či nábytku. Najúčinnejšou bytovou rastlinou pre túto obsorbciu je palma.

Obľúbené sú aj sušené kvety. Najčastejšie potpourri (vysušené listy so stromov…). Nielenže sa vyrábajú v rôznych variantoch, dodajú vášmu príbytku aj štýl. Vysušiť a nechať rozvoniavať si ich môžete aj vy.

Ak nepestujete žiadne bylinky mali by ste začať. Vašu kuchyňu dokážu rozvoniať mäta, tymian alebo rozmarín. Sú dokonca aj praktické, lebo je ich možné využiť aj pri varení.

Ovocie
Páči sa vám vôňa čerstvo ošúpaného citrusového ovocia? Ošúpte ti pomaranč, mandarínku a citrón a vložte to do sklenenej nádobky. Pridaním škorice získate ďalšiu vôňu. Tak môžete cítiť Vianoce hocikedy.

Esenciálne oleje
V obchode si kúpte esenciálny olej, ktorý pridáte do vody (3-4 kvapky na do polovice šálky vody). Túto zmes primiešajte do jedlej sódy a dobre premiešajte. Mala by vám z toho vzniknúť hustejšia kašička. Vložte ju do rôznych formičiek a nechajte odstať niekoľko hodín (niekedy aj 24) a osviežovať je na svete.
rostoucí bylinky
Ocot
Nemá práve príťažlivú vôňu, zato je veľmi účinný. Nevyužijete ho totiž len pri varení, ale odolne zbavuje zatuchnutý smrad a baktérie čo ho vytvárajú a to veľmi rýchlo. Ak k nemu pridáte spomínané citrusové šupky, bude to o niečo znesiteľnejšie.