Výstredné ženy – radosť a sila byť nápadná a ženská

Čo máme robiť s tým, že nás je vidieť a počuť o čosi viac ako ostatných? Kam všetci odišli? Zdá sa, že Theresa Mayová si udržuje svoju krehkú silu tým, že je presným opakom dôrazne sa prejavujúcej ženy. Angela Merkelová si tiež vybudovala svoju tridsaťročnú kariéru tým, že sa snažila byť čo najnenápadnejšia. Dá sa teda povedať, že v posledných rokoch nie je viac prijateľné byť ženou a hlavne byť ženou, ktorú si všimnú úplne všetci? V každom prípade, my teraz hovoríme o ženách ako Beyoncé, Rihanna alebo Lady Gaga, ktoré komunikujú prostredníctvom vystúpenia v nadživotnej veľkosti.

sluneční brýle

Trochu výstrednejšie ženy to majú v každodennom živote celkom ťažké, pretože podľa iných sú bezohľadné a nezáleží im na názore ostatných ľudí. Ak sa chcete odlíšiť od bežných ľudí, musíte jednoducho „vypnúť“ svoju empatiu a emocionálnu inteligenciu a milovať svoj hlas, aby ste si zabrali svoje  miesto.

Realita je samozrejme taká, že výraz „hlučný človek“ neexistuje, aj keď každý občas hovorí hlasnejšie. Hlučnosť ako aj parádenie sa výhradne patrí k ženám.
Image výstrednej ženy sa za posledných dvadsať rokov výrazne zmenil. S vydaním autobiografie Michelle Obamovej je jasné, že nová generácia žien potrebuje predefinovať tento pojem.

modelka

Vďaka sociálnym médiám nastal posun v spôsobe komunikácie žien – aj napriek nezvyčajnosti sa nedajú priamo označiť za výstredné či hlučné. Odkaz znie: Nechajte počuť svoj tichý hlas v tomto hlučnom svete!

rihana

Už od detstva nás rodičia upozorňujú, aby sme boli tichšie, aby sme sa nepredvádzali, ale to nie je predvádzanie sa, to je v podstate spôsob komunikácie. Už to však máme tak zafixované a hlučné správanie považujeme za nevhodné.
Nemusíte byť nápadné len preto, že vám niekto povedal, aby ste neboli. Moderný feminizmus to vníma tak, že by ste nemali robiť rozruch preň samotný, ale tiež by ste nemali byť ticho. Toto si však vyžaduje veľa úsilia, aby ste našli zlatú strednú cestu. Vyhol sa vám niekto pri obede? Možno ste na sebe mali len príliš veľa parfému.

Ohodnoťte příspěvek